Ψηφίσματα για το θάνατο του Αντώνη Παπαγιαννάκη, Αναπληρωτή Καθηγητή της Πολυτεχνικής Σχολής

Ψ Η Φ Ι Σ Μ Α

Οι Πρυτανικές Αρχές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
εκφράζουν τη βαθιά τους θλίψη για το θάνατο του εκλεκτού και αγαπητού συναδέλφου

Αντώνη Παπαγιαννάκη,

Αναπληρωτή Καθηγητή του Τομέα Τηλεπικοινωνιών του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών της Πολυτεχνικής Σχολής του ΑΠΘ,
ο οποίος υπηρέτησε το Πανεπιστήμιο με ακαδημαϊκή συνέπεια και ήθος και το τίμησε με το επιστημονικό και εκπαιδευτικό του έργο.

Τιμώντας τη μνήμη του, οι Πρυτανικές Αρχές του ΑΠΘ
Ψ η φ ί ζ ο υ ν

–          Να παραστούν στην εξόδιο ακολουθία.

–          Να εκφραστούν τα συλλυπητήρια στην οικογένειά του.

–          Να δημοσιευθεί το παρόν ψήφισμα στον ημερήσιο Τύπο και να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΑΠΘ.

———————————————————————————————–

Ψήφισμα

Η Πολυτεχνική Σχολή Α.Π.Θ. με βαθιά συγκίνηση και µεγάλη θλίψη πληροφορήθηκε το θάνατο του αγαπημένου συναδέλφου

Αντώνη Παπαγιαννάκη,

Αναπληρωτή Καθηγητή στο Τµήµα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών της Πολυτεχνικής Σχολής.

Ο εκλιπών τίμησε τη Σχολή µας με το επιστημονικό του ήθος και υπήρξε υποδειγµατικός πανεπιστημιακός δάσκαλος.

Η διδακτική του προσφορά υπήρξε ανεκτίμητη και το επιστημονικό του έργο μεγάλο και σηµαντικό.

Τιμώντας τη μνήμη του, η Κοσµητεία της Πολυτεχνικής Σχολής

Ψηφίζει

Να εκφραστούν τα ειλικρινά και θερµά της συλλυπητήρια στην οικογένειά του.

Να παραστεί στην εξόδιο ακολουθία.

Να αναρτηθεί το Ψήφισμα αυτό στην ιστοσελίδα της Πολυτεχνικής Σχολής.

——————————————————————————————-

ΨΗΦΙΣΜΑ

Το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών της Πολυτεχνικής Σχολής  του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
με οδύνη πληροφορήθηκε το θάνατο του εκλεκτού και αγαπητού συναδέλφου,

Αντώνη Παπαγιαννάκη,

Αναπληρωτή Καθηγητή του Τομέα Τηλεπικοινωνιών του Τμήματος ο οποίος το τίμησε με το επιστημονικό και εκπαιδευτικό του έργο.
 Ο εκλιπών υπήρξε υποδειγματικός πανεπιστημιακός δάσκαλος με εξαίρετο ήθος προς φοιτητές και συναδέλφους.
Η διδακτική του προσφορά στο Τμήμα υπήρξε ανεκτίμητη και μοναδική  και το   επιστημονικό του έργο μεγάλο και σημαντικό.

Τιμώντας τη μνήμη του, το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Ψ η φ ί ζ ει

–          Να εκφραστούν τα συλλυπητήρια στην οικογένειά του.

–          Να ανασταλεί η εκπαιδευτική δραστηριότητα του Τμήματος την ημέρα της κηδείας του.

–          Να παραστούν οι συνάδελφοι του Τμήματος στην εξόδιο ακολουθία.

–          Να αναρτηθεί το σχετικό ψήφισμα στην ιστοσελίδα του Τμήματος.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Γεώργιος Χασάπης