Διεθνής Ημερίδα “Προσωπικές Αφηγήσεις”

Από το Εργαστήριο Αφηγηματικής Έρευνας του

Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, ΑΠΘ

Στο Μουσείο Βυζαντινού Πολιτισμού

15 Απριλίου 2016

Το Εργαστήριο Αφηγηματικής Έρευνας του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, ΑΠΘ διοργανώνει διεθνή ημερίδα με τίτλο “Προσωπικές Αφηγήσεις” την Παρασκευή 15 Απριλίου 2016, στο Μουσείο Βυζαντινού Πολιτισμού με ώρα έναρξης 10:00 π.μ.

Η ημερίδα θα ερευνήσει θέματα που αφορούν τις προσωπικές αφηγήσεις στους χώρους της λογοτεχνίας, των πολιτισμικών σπουδών, του κινηματογράφου, της διερμηνείας και άλλων συναφών χώρων.

Οι προσκεκλημένοι/ες ομιλητές/τριες είναι οι:

• Φωτεινή Αποστόλου, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  • Glenn Jordan, University of South Wales
  • Ασημίνα Καραβαντά, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών
  • Victor Sage, University of East Anglia
  • Chris Weedon, Cardiff University

Το πρόγραμμα και οι περιλήψεις των ομιλιών καθώς και πληροφορίες για τους ομιλητές και ομιλήτριες βρίσκονται στην ιστοσελίδα της ημερίδας στο www.enl.auth.gr/pn.

H παρακολούθηση είναι ανοιχτή και δωρεάν για όλους τους ενδιαφερόμενους. Θα δοθούν Πιστοποιητικά Παρακολούθησης.

Με την υποστήριξη του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας ΑΠΘ, της Ελληνικής Εταιρείας Αγγλικών Σπουδών (HASE) και του Μουσείου Βυζαντινού Πολιτισμού.

Η Οργανωτική Επιτροπή