Προκήρυξη διαγωνισμού φωτογραφίας με τίτλο “Το πανεπιστήμιο και οι άνθρωποί του”

Στο πλαίσιο του εορτασμού των 90 χρόνων από την ίδρυση του, το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης προκηρύσσει διαγωνισμό φωτογραφίας με τίτλο “Το πανεπιστήμιο και οι άνθρωποί του”. Οι φωτογραφίες των διαγωνιζομένων μπορούν να απεικονίζουν τους χώρους του πανεπιστημίου, τους ανθρώπους του αλλά και ιδέες που αφορούν στην εκπαιδευτική διαδικασία και στην ιστορία του ιδρύματος.

Ο διαγωνισμός είναι ανοικτός σε όλους. Διάρκεια διαγωνισμού από 20-5-2016 έως 31-10-2016.
Οι φωτογραφίες θα αποστέλλονται στην ηλεκτρονική διεύθυνση  photocontest@auth.gr  με την ένδειξη για τον «Διαγωνισμό φωτογραφίας», μέχρι την 31η Οκτωβρίου 2016.

Δείτε αναλυτικά την προκήρυξη του διαγωνισμού.