Διοργάνωση Κύκλων Μαθημάτων|| Έδρα UNESCO για την Εκπαίδευση στα Δικαιώματα του Ανθρώπου και την Ειρήνη

Η Έδρα UNESCO του ΑΠΘ για την Εκπαίδευση στα Δικαιώματα του Ανθρώπου και την Ειρήνη γνωστοποιεί τη διοργάνωση δύο Κύκλων Μαθημάτων:

1. διοργάνωση κύκλου μαθημάτων με θέμα

"Human Rights as Our Responsibility"

για πανεπιστημιακούς, διδάκτορες, επαγγελματίες στο πεδίο των δικαιωμάτων του ανθρώπου, μεταπτυχιακούς φοιτητές.

Τα μαθήματα οργανώνει η Venice School of Human Rights στο πλαίσιο των ακαδημαϊκών δραστηριοτήτων του European Inter-University Centre for Human Rights and Democratization.

Το Πρόγραμμα θα λάβει χώρα στο Lido (Βενετία), 9-17 Ιουνίου 2017.

Προθεσμία αιτήσεων συμμετοχής: 27 Απριλίου 2017

2. διοργάνωση κύκλου μαθημάτων με θέμα

"Economic, Social and Cultural Rights

as an Answer to Rising Inequalities"

Τα μαθήματα οργανώνει η Venice Academy of Human Rights στο πλαίσιο των ακαδημαϊκών δραστηριοτήτων του European Inter-University Centre for Human Rights and Democratisation.

Το Πρόγραμμα θα λάβει χώρα στο Lido (Βενετία), 3-12 Ιουλίου 2017.

Προθεσμία αιτήσεων συμμετοχής: 19 Απριλίου 2017

——————