2η Πρόσκληση – Εξερχόμενοι Φοιτητές – Erasmus+ International Credit Mobility Programme 2016-2018

Erasmus+ International Credit Mobility Programme 2016-2018

2η Πρόσκληση

Εξερχόμενοι Φοιτητές

Το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων ανακοινώνει Πρόσκληση για κινητικότητες στα πλαίσια του Erasmus+ International Credit Mοbility Programme για το Εαρινό Εξάμηνο 2018 (Ακαδημαϊκό Έτος 2017-2018) που αφορούν στους Φοιτητές όλων των κύκλων σπουδών. Οι κινητικότητες αυτές αποτελούν τις υπόλοιπες διαθέσιμες θέσεις μετά από την 1η Πρόσκληση για το Πρόγραμμα Erasmus+ International 2016-2018.

Οι κινητικότητες θα πρέπει να έχουν ολοκληρωθεί μέχρι και το τέλος Ιουνίου 2018 (δηλαδή μεταξύ Φεβρουαρίου 2018 και Ιουνίου 2018).

Προθεσμία αιτήσεων: 19/06/2017, ώρα 16:00

Παρακαλούμε συμβουλευτείτε τους πίνακες με τις διαθέσιμες κινητικότητες και τα συνεργαζόμενα Πανεπιστήμια (μόνο για τις υπάρχουσες διαθέσιμες κινητικότητες) για το Erasmus+ International:

Θα θέλαμε να τονίσουμε ότι τα δύο προγράμματα Erasmus+ και Erasmus+ International είναι δύο ανεξάρτητα προγράμματα. Ωστόσο, η διαδικασία αιτήσεων καθώς και η επιλογή για το Erasmus+ International είναι ίδια με αυτή του προγράμματος Erasmus+ και ακολουθεί τους ίδιους κανόνες μοριοδότησης.

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα μας:

Επικοινωνία:

Μαρία Μυλωνά: 2310 99 5302 / eurep-projects@auth.gr