Πρόσκληση Συμμετοχής στη Συμφωνική Ορχήστρα του ΑΠΘ

Στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης λειτουργεί συμφωνική ορχήστρα στην οποία συμμετέχουν μέλη της Πανεπιστημιακής κοινότητας (φοιτητές, διδάσκοντες, εργαζόμενοι).

Η Συμφωνική Ορχήστρα του ΑΠΘ δημιουργήθηκε, ώστε να αποτελέσει βήμα μουσικής έκφρασης, δημιουργίας και παιδείας. Η Ορχήστρα δίνει σειρά συναυλιών κατά τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους.

Προϋπόθεση συμμετοχής στην ορχήστρα είναι η επαρκής γνώση ενός οργάνου (έγχορδο, πνευστό, κρουστά) που καλύπτει τις ανάγκες μιας συμφωνικής ορχήστρας.

Αν ενδιαφέρεστε να συμμετάσχετε, μπορείτε άμεσα να επικοινωνήσετε με την κα Φιλοσίδου  Πόπη, στο τηλέφωνο 6947683316 στις ώρες από 10.00 έως 13.00 ή με e-mail στο kfilosid@meng.auth.gr. Μπορείτε επίσης, να απευθυνθείτε στην κα Φιλοσίδου και για περισσότερες διευκρινιστικές πληροφορίες.

Για τις δραστηριότητες της Ορχήστρας μπορείτε να ενημερωθείτε στη ανοικτή σελίδα της Συμφωνικής Ορχήστρας στο Facebook (Ορχήστρα Αριστοτελείου Πανεπιστημίου – Aristotle University Orchestra).