ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: «ΧΟΡΤΟ Ή ΑΛΚΟΟΛ»: ΙΔΟΥ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ;

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

«ΧΟΡΤΟ Ή ΑΛΚΟΟΛ»: ΙΔΟΥ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ;

Με την πρωτοβουλία της Διεπιστημονικής Επιτροπής Μελέτης Προτάσεων για την Αντιμετώπιση των Ναρκωτικών του Α.Π.Θ. και τη συνεργασία του ΚΕΘΕΑ-ΙΘΑΚΗ διοργανώνεται στο Τμήμα Ψυχολογίας βιωματικό σεμινάριο, στο οποίο οι συμμετέχοντες/ουσες θα επεξεργαστούν τις αντιλήψεις και τις συμπεριφορές που σχετίζονται με τη χρήση νόμιμων ή παράνομων εξαρτησιογόνων ουσιών και θα μιλήσουν για τους μύθους και τις πραγματικότητες που συνδέονται με αυτές.

Συντονιστές εργαστηρίου:

Παρασκευόπουλος Ηλίας , Προσωπικό Θεραπείας ΚΕΘΕΑ ΙΘΑΚΗ

Τάντος Αλέξανδρος, Προσωπικό Θεραπείας ΚΕΘΕΑ ΙΘΑΚΗ

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 30/11 9:00-12.00 στο Ψυχολογικό Εργαστήριο (αίθουσα 416, Νέο Κτίριο της Φιλοσοφικής Σχολής)

Θα υπάρξει κλειστός αριθμός συμμετοχής, με μέγιστο αριθμό συμμετεχόντων/ουσών τα είκοσι άτομα. Οι ενδιαφερόμενοι-ες καλούνται να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στην κυρία Κυριακή Καραμούζη, αίθουσα 208, Παλαιό Κτίριο της Φιλοσοφικής Σχολής 10.00-13.00 από τις 6/11 έως τις 17/11 2017.

Οι συμμετέχοντες/ουσες μετά το πέρας του σεμιναρίου θα λάβουν βεβαιώσεις συμμετοχής.