Υποστήριξη στο Χαμόγελο του Παιδιού

Αγαπητά μέλη της Πανεπιστημιακή κοινότητας,

Τα τελευταία 9 χρόνια, μια ομάδα ανθρώπων με πυρήνα τη Σχολή Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού συγκεντρώνει χρήματα, αρχικά για τη Unicef και στη συνέχεια για το Χαμόγελο του Παιδιού (www.hamogelo.gr), ξεπερνώντας τα χίλια ευρώ τις 6 τελευταίες φορές και φτάνοντας πέρυσι το ρεκόρ των 1.654.  Φέτος, στη 10η χρονιά, αποφασίσαμε να απευθυνθούμε σε ολόκληρη την Πανεπιστημιακή κοινότητα, καλώντας όλους να δείξουμε τη γενναιοδωρία και τη φροντίδα μας για τα λιγότερο ευνοημένα από την τύχη παιδιά.  Κατανοούμε φυσικά τη δυσκολία καθενός να προσφέρει χρήματα για μια αγαθοεργία στην παρούσα οικονομική συγκυρία, όμως θα συμφωνήσετε ότι αντίστοιχα μεγάλη είναι και η ανάγκη αυτών των παιδιών.

Έτσι, παρακαλούμε να μας δηλώσετε με μια απλή απάντηση στο mougios@auth.gr το ποσό που είστε διατεθειμένοι/-ες να προσφέρετε. Η συνιστώμενη εισφορά αρχίζει από τα 5 ευρώ. Δεν χρειάζεται να καταβάλετε χρήματα τώρα. Θα φροντίσουμε εμείς αργότερα για την είσπραξη της εισφοράς σας. Θα θέλαμε μόνο να έχουμε τις απαντήσεις σας μέσα στις επόμενες δυο εβδομάδες (δηλαδή, μέχρι και τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου), ώστε να κάνουμε την κατάθεση έγκαιρα για τις γιορτές.

Ελπίζοντας στη θετική σας ανταπόκριση, σας ευχόμαστε από τώρα Καλές Γιορτές κι Ευτυχισμένο το Νέο Έτος.

Για την ομάδα,

Βασίλης Μούγιος, PhD, FECSS