Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκη συμμετέχει στη Διεθνή Έκθεση Τουρισμού PHILOXENIA, στο πλαίσιο του προγράμματος "Study in Thessaloniki". Tο κοινό θα έχει την ευκαιρία να ενημερωθεί για θέματα σπουδών, μεταπτυχιακά προγράμματα, ευκαιρίες μέσω του προγράμματος Erasmus και Erasmus International, προγράμματα εκμάθησης της Ελληνικής Γλώσσας από το Σχολείο Νέας Ελληνικής Γλώσσας ΑΠΘ, προγράμματα Δια Βίου Μάθησης, summer schools κα.

Το Study in Thessaloniki, έχοντας κλείσει την πρώτη φάση του και αποσκοπώντας να αποκτήσει ένα πιο δυναμικό προφίλ προσελκύοντας φοιτητές από το εξωτερικό αλλά και να αναδείξει την ερευνητική δουλειά των ιδρυμάτων της πόλης, θα βρίσκεται σε ειδικό χώρο εντός του περιπτέρου 13 στο stand E5.

Την Κυριακή 20 Νοεμβρίου, στις 11:00, θα γίνει η παρουσίαση της έως τώρα πορείας του Study in Thessaloniki και θα ακολουθήσουν επιμέρους παρουσιάσεις από τους εκπροσώπους των ιδρυμάτων του.

Την παρουσίαση του ΑΠΘ θα κάνει ο Πρόεδρος της Επιτροπής Δημοσίων Σχέσεων και Επικοινωνίας, Καθηγητής Σπύρος Βούγιας.

Ενημερωθείτε αναλυτικά για τις υπόλοιπες δράσεις και εισηγήσεις εδώ.

Υποβλήθηκε στις 19/11/2016 @ 11:22