Διάλεξη με θέμα: “Διαχρονική εξέλιξη της Ιατρικής, μελλοντικές προοπτικές και ο ρόλος του ιατρού”

Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων εξωστρέφειας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.) προς το ευρύ κοινό της πόλης η Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας (ΕΚΠΥ) του Α.Π.Θ., υποστηριζόμενη και από τις Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου μας, διοργανώνει, μεταξύ άλλων, μια ΣΕΙΡΑ ΔΙΑΛΕΞΕΩΝ  από διακεκριμένους επιστήμονες της χώρας με θέματα ποικίλου και κοινού ενδιαφέροντος.

Στην σειρά αυτή των Διαλέξεων, οι οποίες στην πρώτη τους περίοδο ξεκίνησαν τον Φεβρουάριο 2016, ολοκληρώνονται τον Ιούνιο του 2016 με ομιλητή τον κ. Χ. Μπουντούλα, ομ. Καθηγητή  Παθολογίας-Καρδιολογίας & Φαρμακευτικής Πανεπιστημίων των Η.Π.Α., Αντεπιστέλλον Μέλος της Ακαδημίας Αθηνών, Επίτιμο  Καθηγητή  της Ιατρικής Σχολής και Μέλος του Συμβουλίου του Α.Π.Θ., την Τετάρτη, 22 Ιουνίου 2016, στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ. και ώρα 19.00.

Θέμα της Διάλεξης: “Διαχρονική εξέλιξη της Ιατρικής, μελλοντικές προοπτικές και ο ρόλος του ιατρού”

Με εκτίμηση,

Θ. Αγοραστός