Παρουσίαση βιβλίου με τίτλο «Η πανεπιστημιούπολη του Α.Π.Θ. ως πεδίο αρχιτεκτονικού και αστικού εκσυγχρονισμού»

Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, το Αρχαιολογικό Μουσείο Θεσσαλονίκης και ο εκδοτικός οίκος University Studio Press,
σας προσκαλούν στην παρουσίαση του βιβλίου του Νίκου Καλογήρου, καθηγητή και προέδρου του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Π.Σ. Α.Π.Θ.,
με τίτλο «Η πανεπιστημιούπολη του Α.Π.Θ. ως πεδίο αρχιτεκτονικού και αστικού εκσυγχρονισμού»,
στην αίθουσα «Μανώλης Ανδρόνικος» του Αρχαιολογικού Μουσείου Θεσσαλονίκης,
την Πέμπτη 6 Απριλίου, στις 19:00.

Σχολιάζουν οι: Δημήτρης Καιρίδης καθηγητής Διεθνών Σχέσεων Πάντειου Πανεπιστημίου, διευθυντής Δικτύου Ναυαρίνου Πάνος Τζώνος ομότιμος καθηγητής του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Α.Π.Θ. Γιώργος Τούλας δημοσιογράφος και εκδότης του περιοδικού Παράλλαξη Παναγιώτης Τουρνικιώτης καθηγητής της Σχολής Αρχιτεκτόνων Ε.Μ.Π.