“ΑΡΧΑΙΑ ΜΕΣΣΗΝΗ 1986-2016″| ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΟΥ Π.ΘΕΜΕΛΗ

Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων εξωστρέφειας τοu Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης προς το ευρύ κοινό της πόλης η Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας  του ΑΠΘ, υποστηριζόμενη από τις Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου μας, διοργάνωσε κατά το έτος 2017 μια ΣΕΙΡΑ ΔΙΑΛΕΞΕΩΝ από διακεκριμένους επιστήμονες της χώρας με θέματα ποικίλου και κοινού ενδιαφέροντος.

Τη σειρά αυτή των διαλέξεων θα κλείσει η διάλεξη που θα δοθεί από τον κ. Πέτρο Θέμελη, Ομ. Καθηγητή Κλασικής Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης, Διευθυντή των ανασκαφών για την αναστήλωση της Αρχαίας Μεσσήνης,  την Τετάρτη, 7 Ιουνίου  2017, στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ. και ώρα 20:00 μ.μ.

Θέμα της Διάλεξης:

“ΑΡΧΑΙΑ ΜΕΣΣΗΝΗ, 1986 – 2016”

Η είσοδος θα είναι ελεύθερη και στο τέλος της διάλεξης θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.