Παιδική Γωνιά | Συναυλία ΚΟΘ

Μουσική και παραμύθι για παιδιά 4-9 ετών

Η Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης γιορτάζει το Έτος Ντεμπυσύ, όχι μόνο με τους μεγάλους, αλλά και με τους μικρούς της φίλους. Η ‘Παιδική Γωνιά’ είναι ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα που συνδυάζει μουσική, παραμύθι και εικόνες και θα συστήσει στα παιδιά την Ηλέκτρα και ένα μικρό παράξενο πλασματάκι που θα κλέψει τις καρδιές όλων.

Μετά τις παραστάσεις για σχολεία στην Αίθουσα Συναυλιών της Κ.Ο.Θ. ‘Σόλων Μιχαηλίδης’, το πρόγραμμα ολοκληρώνεται με μία απογευματινή συναυλία για όλη την οικογένεια, στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ..

Διεύθυνση ορχήστρας: Θοδωρής Παπαδημητρίου

Αφήγηση: Ιωάννα Γεωργαντά

Εικονογράφηση – δημιουργία βίντεο: Σωτήρης Πανουσάκης

Πρόγραμμα:

Κλωντ Ντεμπισί (1862-1918):

Σουίτα ‘Παιδική Γωνιά’, La plus que lente, Le petit negre

Παραμύθι: ‘Το Χελωνοτσούκαλο’ της Λίζας Κωνσταντοπούλου

Τιμές εισιτηρίων:

Πλατεία 15 €

Εξώστης 10 €

Μειωμένο 5 €

Ισχύει έκπτωση 20% στους κατόχους της IANOS CLUB CARD

Δικαιούχοι μειωμένου εισιτηρίου:

Άνεργοι, πολύτεκνοι, μαθητές, φοιτητές, σπουδαστές ωδείων, Α.Μ.Ε.Α., κάτοχοι Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων, κάτοχοι Κάρτας Πολιτισμού, μέλη Ένωσης Ελλήνων Μουσουργών, διοικητικοί υπάλληλοι και εκπαιδευτικό προσωπικό Α.Π.Θ., μέλη Χ.Α.Ν.Θ.

Προπώληση εισιτηρίων από το εκδοτήριο της Κ.Ο.Θ. Λεωφόρος Νίκης 73,

τηλ. 2310 236990  (Δευτέρα-Πέμπτη) 09:00-17:00, Παρασκευή 09:00-14:00)

και από το www.tsso.gr

• Η είσοδος για όλους τους φοιτητές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και τους φοιτητές του Τ.Μ.Ε.Τ. του Πανεπιστημίου Μακεδονίας είναι δωρεάν.
  • Διατίθενται 30 δωρεάν εισιτήρια σε ανέργους.