Προκήρυξη για την πλήρωση θέσεων Καθηγητών, του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών και του Τμήματος Οδοντριατρικής του ΑΠΘ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
Για την πλήρωση θέσεων καθηγητών
στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκη

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων καθηγητών:

ΤΜΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

(τηλ. Γραμματείας: 2310 996395 e-mail: info@ee.auth.gr)

– Μιας (1) καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Ασύρματες Επικοινωνίες: Εκπομπή, Μετάδοση και Λήψη Ηλεκτρομαγνητικού Κύματος»
(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: 00001497117)

ΤΜΗΜΑ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ

(τηλ. Γραμματείας 2310 99-9450 e-mail: info@dent.auth.gr)

– Μιας (1) καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Οδοντική Χειρουργική» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: 00001497587)

-Μιας (1) καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Ενδοδοντολογία» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: 00001497960)
Στο ΦΕΚ εμφανίζεται εσφαλμένα η θέση «μόνιμου επίκουρου καθηγητή», αντί του ορθού «επίκουρου καθηγητή».  Θα ακολουθήσει σχετική διόρθωση.

-Μιας (1) καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Οδοντοφατνιακή Χειρουργική, Χειρουργική Εμφυτευματολογία και Ακτινολογία Στόματος» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: 00001498988)

Οι προκηρύξεις δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ 818/02-09-2016 τ.Γ΄ και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 15-11-2016.
Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης ) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ”(https:// apella.minedu.gov.gr) και κατατίθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη μορφή στις Γραμματείες των παραπάνω Τμημάτων. Πληροφορίες στα αντίστοιχα τηλέφωνα και e-mail.