Κάλεσμα της Ομάδας ART προς όλους τους Φοιτητές

Η Aristotle Racing Team του ΑΠΘ δίνει την ευκαιρία σε όλους τους φοιτητές του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης να στελεχώσουν την ομάδα για την αγωνιστική σεζόν 2017-2018. Τα μέλη της ομάδας διοργανώνουν ανοιχτή εκδήλωση την Τρίτη 4 Απριλίου 2017 και ώρα 19:00, στο ΚΕ.Δ.Ε.Α. (κόκκινο κτίριο) του ΑΠΘ.

Στην εκδήλωση θα παρουσιαστεί η ομάδα και η συνολική πορεία της. Στη συνέχεια, θα ακολουθήσει συζήτηση με τα μέλη της ομάδας για το τελευταίο μονοθέσιο και τις δράσεις της ομάδας.

Η πρόσκληση της ομάδας ART απευθύνεται σε φοιτητές από όλο το Πανεπιστήμιο.

«Αν ενδιαφέρεσαι λοιπόν να μάθεις περισσότερα για τη μελέτη, το σχεδιασμό και την κατασκευή ενός αγωνιστικού μονοθέσιου, αλλά και να λάβεις μέρος στο μεγαλύτερο μηχανοκίνητο φοιτητικό διαγωνισμό παγκοσμίως, σε περιμένουμε» αναφέρουν τα μέλη της ομάδας.