Ημερίδα με θέμα: “Επικοινωνιακές και κοινωνικές σχέσεις στο σχολείο Διεπιστημονικές αναλύσεις και παρεμβάσεις μιας Ομάδας Στήριξης για εκπαιδευτικούς της Γερμανικής ως Ξένης Γλώσσας”

Θα διεξαχθεί ημερίδα του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας του ΑΠΘ με θέμα: "Επικοινωνιακές και κοινωνικές σχέσεις στο σχολείο Διεπιστημονικές αναλύσεις και παρεμβάσεις μιας Ομάδας Στήριξης  για εκπαιδευτικούς της Γερμανικής ως  Ξένης Γλώσσας", την Τετάρτη, 5.6.2013, 15.00- 21.00, στην αίθουσα 107, (1ος όροφος), Νέο Κτήριο της Φιλοσοφικής Σχολής ΑΠΘ

Στα συνημμένα αρχεία μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα, την αφίσα, την πρόσκληση της Ημερίδας και ένα κείμενο από την ιστοσελίδα του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας με πληροφορίες για τη Διεπιστημονική Ομάδα Επικοινωνίας και Σχέσεων (ΔΟΕΣ).