Νεώτερα δεδομένα στην προώθηση της ψυχικής υγείας

Με ιδιαίτερη χαρά σας ενημερώνουμε για τη διοργάνωση ειδικής διημερίδας με θέμα «Νεώτερα δεδομένα στην προώθηση της ψυχικής υγείας» από τις Α’ & Β’ Ψυχιατρικές Κλινικές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 18-19 Οκτωβρίου 2013 στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕΔΕΑ) του πανεπιστημίου.

Η διημερίδα απαρτίζεται από στρογγυλές τράπεζες με θεματολογία: την κλινική ψυχιατρική και ψυχολογία, τις ψυχοθεραπείες, την ψυχοφαρμακολογία, τη συμβουλευτική-διασυνδετική ψυχιατρική, την ψυχογηριατρική και τη νευροψυχολογία. Το επιστημονικό πρόγραμμα της εκδήλωσης θα πλαισιώσουν διαλέξεις από τους αποχωρήσαντες Διευθυντές των δύο κλινικών, τους Ομότιμους Καθηγητές Αθανάσιο Καράβατο και Ιωάννη Γκιουζέπα, τους οποίους θα θέλαμε και να τιμήσουμε με τη διοργάνωση της διημερίδας αυτής.

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω διαδικτύου.