5ο Τακτικό Εθνικό Συνέδριο Μετρολογίας

Η Ελληνική Ένωση Εργαστηρίων – HellasLab, η Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας (ΕΕΑΕ) και το Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών (ΕΙΕ) διοργανώνουν το 5ο Τακτικό Εθνικό Συνέδριο Μετρολογίας στην Αθήνα, στις 9 και 10 Μαΐου 2014.

Πρόκειται για μια συνάντηση που διοργανώνεται κάθε δύο χρόνια και παρέχει τη δυνατότητα σε επιστήμονες, ερευνητές και απασχολούμενους στην παραγωγή και στα εργαστήρια, να ενημερωθούν για τις τελευταίες εξελίξεις στη Μετρολογία των μετρήσεων και δοκιμών και να ανταλλάξουν επιστημονικές και πρακτικές απόψεις.

Το συνέδριο έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και για την πανεπιστημιακή κοινότητα. Σημειώνεται ότι για τους φοιτητές ισχύει μειωμένο κόστος εγγραφής, ενώ

για πρώτη φορά το 2014 θα απονεμηθεί και το Βραβείο Μετρολογίας σε νέους ερευνητές που έχουν ολοκληρώσει τη διδακτορική τους διατριβή τα τελευταία χρόνια.

Όλες οι πληροφορίες, καθώς και οδηγίες για την υποβολή εργασιών, είναι διαθέσιμες και στην ιστοσελίδα του συνεδρίου.

Ο Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής του Συνεδρίου

Δρ. Κώστας Χουρδάκης