MoodleMoot Greece 2019 – 28 & 29 Νοεμβρίου

Ο Οργανισμός Ανοιχτών Τεχνολογιών και το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με φορείς εκπαίδευσης και ανάπτυξης,  διοργανώνουν στις 28 & 29 Νοεμβρίου 2019 στην Κεντρική Βιβλιοθήκη του ΑΠΘ, το 3ο Συνέδριο MoodleMoot Greece.

Δείτε το πρόγραμμα του συνεδρίου και δηλώστε συμμετοχή.

Προσκεκλημένοι ομιλητές, όπως:

1. Elisabeth Dalton (Moodle HQ’s) – Moodle Learning Analytics: Defining and Measuring “Quality Education”

2. D. Sampson (University of Piraeus) – The Learn2Analyse MOOC: Learn to Analyze Educational Data and Improve your Online Teaching with Moodle.

3. P. Spiliopoulou (HEAL-Link Legal Advisor) – Δικαιώματα στο εκπαιδευτικό περιεχόμενο

μαζί με περισσότερους από 30 συνολικά ομιλητές και 5 workshops, εξασφαλίζουν ένα πλούσιο διήμερο σε θέματα elearning, από την κοινότητα του moodle, την πιο δυναμική κοινότητα elearning στην Ελλάδα.

Πλατινένιος Χορηγός: Microsoft Hellas

Video: MoodleMoot Greece 2019 – 28 Νοεμβρίου

Η συνεδρία που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων της Κεντρικής Βιβλιοθήκης (Ημέρα 1η)

Video: MoodleMoot Greece 2019 – 29 Νοεμβρίου