2η Ημερίδα Φοιτητών Κτηνιατρικής

Είναι ένα επιστημονικό δρώμενο στο οποίο οι φοιτητές μπορούν να παρουσιάσουν τις δικές τους επιστημονικές εργασίες στο κτηνιατρικό και ιατροβιολογικό κοινό. Η 2η Η.Φ.Κ. εντάσσεται στο πρόγραμμα της 2ης Κτηνιατρικής Εβδομάδας 2012, που διοργανώνει η Κτηνιατρική Σχολή Α.Π.Θ. με σκοπό την ανάδειξη του ρόλου του κτηνίατρου. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών του Α.Π.Θ., το Σάββατο 19 Μαϊου 2012, ώρα έναρξης: 09.00 και ώρα λήξης: 18.00.

Η κύρια ομιλία της Ημερίδας είναι η «Ανθεκτικότητα στα Αντιβιοτικά». Στη συνέχεια θα πραγματοποιηθούν 25 ομιλίες από φοιτητές Κτηνιατρικής τόσο της Θεσσαλονίκης όσο και της Καρδίτσας με θεματολογία που αγγίζει τα Ζώα Συντροφιάς, τα Παραγωγικά Ζώα, τα Τρόφιμα Ζωικής Προέλευσης καθώς και διάφορα άλλα θέματα.

Η είσοδος είναι Δωρεάν για Όλους, ενώ παράλληλα θα δωθούν πιστοποιητικά παρακολούθησης. Περισσότερες πληροφορίες καθώς και το αναλυτικό πρόγραμμα της 2ης Η.Φ.Κ. μπορείτε να το κατεβάσετε στην ιστοσελίδα: www.ivsa.gr