ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΙΑ

Το σεμινάριο αυτό έχει ως σκοπό τη θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση στην ιατρική συνταγογραφία και τις βασικές αρχές χορήγησης υγρών και ηλεκτρολυτών. Στο τέλος αυτού του σεμιναρίου ο συμμετέχων ιατρός θα έχει λάβει θεωρητικές γνώσεις αλλά και θα έχει γράψει μόνος του μεγάλο αριθμό συνταγών. Ένα θέμα που θα τονισθεί θα είναι τα φάρμακα που δεν μπορούν να συνταγογραφηθούν στην πρωτοβάθμια φροντίδα υγείας. Το εγχειρίδιο που θα διανεμηθεί 1 μήνα πριν τη διεξαγωγή του σεμιναρίου, θα δώσει τη δυνατότητα στο συμμετέχοντα να μελετήσει και να θέσει ερωτήσεις κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου αλλά και να συμμετέχει ενεργά με τους προβληματισμούς του.
Το σεμινάριο είναι κατάλληλο για ιατρούς, φοιτητές ιατρικής, φαρμακοποιούς, αντιπροσώπους φαρμακευτικών εταιρειών και άλλους επιστήμονες που ασχολούνται με την κλινική φαρμακολογία. Στο τέλος του θεωρητικού μέρους θα δοθούν εξετάσεις με το σύστημα των ερωτήσεων πολλαπλής επιλογής ( προαιρετικές).Δήλωση συμμετοχής στο irenesurgeon@yahoo.gr, Πληροφορίες Tηλ. 6977884074 Κα Ειρήνη Χριστοδούλου