3o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ 8o ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

3ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ 8ο ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ Ημερομηνία: 29 Φεβρουαρίου έως 2 Μαρτίου 2008

Ο Τομέας Βιολογίας της Άσκησης του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και η Ελληνική Εταιρεία Θεραπευτικής Γυμναστικής και Ειδικής Φυσικής Αγωγής σας προσκαλεί στις εργασίες του 3ου Πανελληνίου Συνεδρίου της Θεραπευτικής Γυμναστικής και του 8ου Συμποσίου Ειδικής Φυσικής Αγωγής, που θα διεξαχθούν στην αίθουσα Τελετών του κτιρίου της Παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου από 29 Φεβρουαρίου έως 2 Μαρτίου 2008.

Το πρόγραμμα του Συνεδρίου θα περιλαμβάνει διαλέξεις, στρογγυλά τραπέζια, ελεύθερες και αναρτημένες ανακοινώσεις που αφορούν ποικίλες θεματικές ενότητες, όπως: Θεραπευτική Γυμναστική, Ειδική Αγωγή, Ειδική Φυσική Αγωγή, Αναπτυξιακή Ιατρική, Ψυχοκινητική Ανάπτυξη, Αναπτυξιακές Διαταραχές, Φυσικοθεραπεία, Κινησιοθεραπεία, Αποκατάσταση, Χρόνιες Αναπηρίες, Χρόνια Οργανικά Νοσήματα, Οξείες και Χρόνιες Παθήσεις του Μυοσκελετικού Συστήματος. Οι περιλήψεις των εργασιών μπορούν να αποσταλούν με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στη διεύθυνση salonica@triaenatours.gr έως τις 15 Ιανουαρίου 2008. Τα έξοδα συμμετοχής στο Συνέδριο είναι:

Εγγραφή έως 15.01.08: Συμμετοχή 60 €, Μεταπτυχιακοί Φοιτητές 40 €, Προπτυχιακοί Φοιτητές 15 €

Από 16.01.08 και επί τόπου εγγραφή: Συμμετοχή 65 €, Μεταπτυχιακοί Φοιτητές 45 €, Προπτυχιακοί Φοιτητές 15 €

Απαραίτητη προϋπόθεση για την υποβολή περίληψης αποτελεί η καταβολή δικαιώματος συμμετοχής τουλάχιστον από τους μισούς συγγραφείς κάθε εργασίας.