Γνωστοποίηση προκήρυξης Συνεδρίου του EMUNI (Euro-Mediterranean University) με θέμα : “Unity and Diversity of Euro-Mediterranean Identities”

Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στις 9 Ιουνίου 2009 στο πλαίσιο του

1st EMUNI ReS (EMUNI Research Souk) The Euro-Mediterranean Student Research Multi-conference

Τόπος διεξαγωγής: σε 115 Πανεπιστήμια συνιδρυτές του EMUNI από 32 χώρες (Αλγερία, Αυστρία, Βουλγαρία, Κύπρος, κλπ)
Προθεσμία υποβολής : 9 Μαρτίου 2009

Δίδεται η δυνατότητα:
α) συνδιοργάνωσης κάποιων sessions με την συγκεκριμένη θεματική στο Α.Π.Θ. (όσα μέλη ΔΕΠ επιθυμούν να εκδηλώσουν ενδιαφέρον παρακαλούνται να στείλουν e-mail στο τμήμα Διεθνών Σχέσεων internat-rel@auth.gr  μέχρι τις 27 Φεβρουαρίου 2009),
ή β) συμμετοχής φοιτητών που διεξάγουν έρευνα στην σχετική περιοχή. Η αίτηση υποβάλλεται απ’ ευθείας από τους ενδιαφερόμενους.

Για περισσότερες πληροφορίες και αιτήσεις συμμετοχής στα συννημένα αρχεία.