Κάλεσμα για συμμετοχή σε συνέδριο με θέμα:«Σταυροδρόμι γλωσσών & πολιτισμών: μαθαίνοντας εκτός σχολείου»

Η Παιδαγωγική Σχολή (Π.Τ.Δ.Ε. & Τ.Ε.Π.Α.Ε.) του Α.Π.Θ., το Π.Τ.Δ.Ε. του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, η ομάδα «Πολύδρομο» και η «PRAKSIS» σας προσκαλούν να συμμετάσχετε στο διεθνές συνέδριο «Σταυροδρόμι γλωσσών & πολιτισμών: μαθαίνοντας εκτός σχολείου» που διοργανώνουν στις 8-10 Απριλίου 2011 στον Πύργο της  Παιδαγωγικής Σχολής του Α.Π.Θ.

Η οργανωτική επιτροπή προτείνει σύντομες ανακοινώσεις (διάρκειας 15 λεπτών), ούτως ώστε να υπάρξει αρκετός χρόνος για συζήτηση στο τέλος της κάθε συνεδρίας.

Παρακαλούμε να μας στείλετε το όνομα, την ιδιότητα, τον φορέα που, ενδεχομένως, εκπροσωπείτε, τον τίτλο της εισήγησης που θα θέλατε να παρουσιάσετε, καθώς και τη θεματική ενότητα στην οποία υπάγεται μέχρι τις 15 Ιανουαρίου 2011 στην ηλεκτρονική διεύθυνση: polydromo@polydromo.gr