Βιωματικό Σεμινάριο από την Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας του Α.Π.Θ

Με σκοπό την ευαισθητοποίηση, την ενημέρωση και κινητοποίηση της πανεπιστημιακής κοινότητας για τη λειτουργική ένταξη στην καθημερινότητα της ατόμων με αναπηρίες και ειδικότερα με προβλήματα όρασης η Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας του Α.Π.Θ. σε συνεργασία με τον Πανελλήνιο Σύνδεσμο Τυφλών-Περιφερειακή Ένωση Κεντρικής Μακεδονίας διοργανώνει βιωματικό σεμινάριο για τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας που εμπλέκονται σε εκπαιδευτικές διαδικασίες. Μετά από την επιτυχία δύο αντίστοιχων σεμιναρίων για φοιτητές/τριες αποφασίστηκε και η διοργάνωση σεμιναρίου για τους διδάσκοντες (ασχέτως τυπικού τίτλου).

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 14 Απριλίου 2011 στο Εργαστήριο Υγιεινής της Ιατρικής Σχολής (είσοδος πλάι στο παλιό Αμφιθέατρο Ιατρικής, 4ος όροφος) από τις 16:00-19:00.

Στο σεμινάριο μπορούν να συμμετάσχουν έως και 25 άτομα.
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Συμμετοχές είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο socialhealth1@gmail.com ή στο τηλέφωνο 2310 995360 (8-2μ.μ.) μέχρι τις 8 Απριλίου 2011.