Σεμινάρια από την Ελληνική Εταιρεία Βιοϊατρικής Έρευνας (ΕΕΒΙΕ)

Τα Εργαστήρια Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής “BioProbe” σας προσκαλούν να συμμετάσχετε στα πρακτικά σεμινάρια που διοργανώνει η Ελληνική Εταιρεία Βιοϊατρικής Έρευνας (ΕΕΒΙΕ) στις εγκαταστάσεις της BioProbe στη Θεσσαλονίκη.

Η BioProbe, σε συνεργασία με ακαδημαϊκούς φορείς και επιστημονικές εταιρείες, διοργανώνει κάθε χρόνο σημαντικό αριθμό εξειδικευμένων εργαστηριακών και θεωρητικών σεμιναρίων, που απευθύνονται σε προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους διδάκτορες, διδάκτορες και μεταδιδακτορικούς ερευνητές όλων των σχετικών σχολών (Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Βιολογίας, Βιοχημείας, Κτηνιατρικής, Φαρμακευτικής, Γεωπονικής, Νανοτεχνολογίας, κ.ο.κ).
Τα θέματα επιλέγονται με τρόπο ώστε να καλύπτουν τους περισσότερους τομείς ενδιαφέροντος σε όλα τα επίπεδα, από επίπεδο αρχαρίων μέχρι των πιο προχωρημένων. Οι καινούριες εργαστηριακές μέθοδοι αποτελούν πάντοτε ένα σημαντικό μέρος της θεματολογίας των σεμιναρίων.
Τα θεωρητικά σεμινάρια λαμβάνουν χώρα στις εγκαταστάσεις της BioProbe.
Η πρακτική άσκηση λαμβάνει χώρα επίσης στις εγκαταστάσεις της BioProbe.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΣΕΧΩΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ ΜΟΡΙΑΚΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

17-18/12/2011.Εισαγωγή στην PCR-παραλλαγές PCR