Ημερίδα με θέμα “Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Αλεξάνδρειου ΤΕΙ Θεσσαλονίκης”

Το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης ΕΣΠΑ του Αλεξάνδρειου ΤΕΙ Θεσσαλονίκης, που αποτελεί πράξη του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» (Ε.Π.ΕΚΔιΒιΜ) και υλοποιείται στο πλαίσιο του ΕΣΠΑ 2007-2013 με τη συγχρηματοδότηση του Ευρωπαϊκού Κοινωνικού Ταμείου (ΕΚΤ) και Εθνικών Πόρων και λειτουργεί υπό την εποπτεία της Δομής Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας – Δ.Α.ΣΤΑ Α.ΤΕΙ/Θ, σας προσκαλεί στην Ημερίδα με θέμα "Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Αλεξάνδρειου ΤΕΙ Θεσσαλονίκης" την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 10:00πμ -14:00μμ στο Αμφιθέατρο του Τμήματος Τεχνολογίας Τροφίμων του Α.ΤΕΙ/Θ.

Στην Ημερίδα θα παρουσιαστεί η πορεία της πρακτικής άσκησης κατά τα έτη 2010-2012, η συμβολή του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης ΕΣΠΑ-ΑΤΕΙ/Θ στην ομαλή και εύρυθμη λειτουργία του προγράμματος, η εμπειρία των φοιτητών από την πραγματοποίηση της πρακτικής τους άσκησης, η αξιολόγησή τους από τους Ακαδημαϊκούς Επόπτες και τους φορείς απασχόλησης και, γενικότερα, οι προοπτικές απασχόλησης που προκύπτουν μέσα από το πρόγραμμα της πρακτικής άσκησης και οι προτάσεις βελτίωσής του.