Εκπαιδευτική ημερίδα με τίτλο “Active Earth Observation”

Στο πλαίσιο του ερευνητικού έργου ‘tele-kyoto’, το Εργαστήριο Δασικής Διαχειριστικής και Τηλεπισκόπησης οργανώνει εκπαιδευτική ημερίδα με τίτλο ‘Active Earth Observation’ (με θεωρητικό και πρακτικό μέρος).

Η εκπαίδευση θα γίνει στην αγγλική γλώσσα από τους: Prof. Dr. Iain Woodhouse, University of Edingurgh, School of Geosciences και κ. Δημήτριο Μιχελάκη, Υποψ. Διδάκτορα στο ίδιο τμήμα.

Η ημερίδα θα λάβει χώρα την Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2013, από τις 10 το πρωί (προσέλευση 9:30) έως τις 5 το απόγευμα, στις εγκαταστάσεις του Εργαστηρίου μας στον Φοίνικα Θεσσαλονίκης (οδός Μουσχουντή & Δημοκρίτου, Κτίριο B, 1ος όροφος).

Παρακαλούμε ενημερώστε τον Δρ. Χρήστο Καρυδά για τη συμμετοχή σας με ηλεκτρονικό μήνυμα

στο xkarydas@for.auth.gr ή τηλεφωνικά στο 2310992689.