Θέμα: 2ο Εκπαιδευτικό Σεμινάριο για το Ολοκαύτωμα: «Η Διδασκαλία του Ολοκαυτώματος στην εκπαίδευση»

Συνημμένα: Πρόγραμμα Σεμιναρίου, Αφίσα Σεμιναρίου, Τεύχος περιλήψεων

Ο Τομέας Παιδαγωγικής του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής της Φιλοσοφικής Σχολής του Α.Π.Θ. διοργανώνει, υπό την αιγίδα της Ισραηλιτικής Κοινότητας Θεσσαλονίκης και του Δήμου Θεσσαλονίκης, καθώς και με την ευγενική χορηγία του Γερμανικού Προξενείου Θεσσαλονίκης και της Επιτροπής Ερευνών Α.Π.Θ., ένα πολυεπίπεδο εκπαιδευτικό σεμινάριο για τη Διδασκαλία του Ολοκαυτώματος. Το σεμινάριο απευθύνεται πρωτίστως σε εκπαιδευτικούς, αλλά και ερευνητές/τριες ή φοιτητές/τριες που επιθυμούν να το παρακολουθήσουν και θα διεξαχθεί από την Παρασκευή 19 μέχρι την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014 στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων του Α.Π.Θ.

Οι ενδιαφερόμενοι και οι ενδιαφερόμενες για το σεμινάριο μπορούν να δουν περισσότερες πληροφορίες:

Ελένη Χοντολίδου

Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Α.Π.Θ-Γραμματέας της Οργανωτικής Επιτροπής