Διάλεξη του καθηγητή John Christodoulou με θέμα: «Gene discovery for orphan genetic disorders: translation from the bench to the bedside”

Η διοίκηση του Ιπποκράτειου Νοσοκομείου Θεσσαλονίκης και οι οικογένειες των Πάνου Μεταξά και Albert Kakkis σας προσκαλούν στην τέταρτη διάλεξη στη μνήμη του Καθηγητού Παθολογίας Πάνου Μεταξά και του Νευρολόγου Albert Kakkis,  που θα δοθεί από τον Professor John Christodoulou MB BS, PhD, FRACP, FFSc, FRCPA, Διευθυντού του Προγράμματος Γενετικής της περιοχής Δυτικού Σίδνευ, και Καθηγητού Παιδιατρικής και Γενετικής της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Σίδνευ, στο αμφιθέατρο «Π. Μεταξάς» του Ιπποκρατείου Νοσοκομείου, την Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου και ώρα 12:00-13:00.

Ο τίτλος της ομιλίας είναι: «Gene discovery for orphan genetic disorders: translation from the bench to the bedside

Η παρουσία σας θα μας δώσει μεγάλη χαρά.