Τρεις σημαντικές Εκθέσεις στο Τελλόγλειο

Με αφορμή της αναγόρευσής τεσσάρων ξεχωριστών προσωπικοτήτων της σύγχρονης ελληνικής αρχιτεκτονικής,- του αρχιτέκτονα Αλέξανδρου Τομπάζη, των αρχιτεκτόνων Δημήτρη και Σουζάνας Αντωνακάκη, και του εκδότη εντύπων αρχιτεκτονικής Ορέστη Δουμάνη σε επίτιμους διδάκτορες του Τμήματος Αρχιτεκτόνων της Πολυτεχνικής Σχολής από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, στο Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών Α.Π.Θ. διοργανώνονται από την Παρασκευή 27 Απριλίου 2007 τρεις σημαντικές εκθέσεις: «Το αόρατο νήμα. Μια αναδρομή στο έργο του Αλέξανδρου Τομπάζη», «Αtelier 66. Η αρχιτεκτονική του Δημήτρη και της Σουζάνας Αντωνακάκη» και «Αρχιτεκτονικά Θέματα, 40 χρόνια. Το έργο του Ορέστη Δουμάνη». Τις εκθέσεις θα εγκαινιάσει ο Γ.Γραμματέας του ΥΠΠΟ κ. Χρ. Ζαχόπουλος την Παρασκευή 27 Απριλίου 2007 στις 21.00.