Ημέρα ενημέρωσης για σπουδές και έρευνα στη Γερμανία

Επισκεφθείτε την ημερίδα για σπουδές και έρευνα στη Γερμανία στις 18 Μαρτίου 2008 στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Πανεπιστήμια και Πολυτεχνεία διεθνούς κύρους από όλη τη Γερμανία θα χαρούν να σας γνωρίσουν προσωπικά και να σας παρουσιάσουν τα προπτυχιακά και μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών τους. Εκμεταλλευθείτε την ευκαιρία και ενημερωθείτε σε προσωπικό επίπεδο από τους εκπροσώπους των πανεπιστημίων για τα προγράμματα σπουδών, τις προϋποθέσεις εισαγωγής ή την φοιτητική ζωή στο campus.

Οι υπεύθυνοι της DAAD και του γραφείου διασύνδεσης του Αριστοτέλειο Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης θα είναι καθ’ όλη διάρκεια της Έκθεσης στη διάθεσή σας για όλες τις ερωτήσεις σας σχετικά με τις σπουδές και έρευνα στη Γερμανία. Θα σας πληροφορήσουμε και για υποτροφίες καθώς και για τις εξετάσεις TestDaF.

Η ημερίδα οργανώνεται από την Γερμανική Υπηρεσία Ακαδημαϊκών Ανταλλαγών (DAAD), τη Γερμανική Πρεσβεία, το Γερμανικό Προξενείο και το Γραφείο Διασύνδεσης του Α.Π.Θ.