Η αλλαγή στο σχολείο/4: Αλλαγές στο χώρο, αλλαγές στην τάξη

Σας προσκαλούμε στην έκτη επιστημονική εκδήλωση που οργανώνεται φέτος από το Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, την Πέμπτη 17 Απριλίου και ώρα 18.30, στο πλαίσιο του κύκλου εκδηλώσεων με τίτλο «Πέμπτη στον Πύργο».

Κάτω από το γενικό τίτλο «Η αλλαγή στο σχολείο/4: Αλλαγές στο χώρο, αλλαγές στην τάξη» τρεις πανεπιστημιακοί ερευνητές, η Αναστασία Μπίκα, Επίκουρη Καθηγήτρια στο Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης του ΑΠΘ, η Καφένια Μπότσογλου, Επίκουρη Καθηγήτρια στο Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, και ο υπογράφων, Καθηγητής στο Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του ΑΠΘ, θα παρουσιάσουν την τελευταία τους δουλειά για τις δυνατότητες μετεξέλιξης και αναβάθμισης της τυπικής ελληνικής σχολικής τάξης, χάρη στις αλλαγές στο σχολικό χώρο.