Colloquium του Τμήματος Θεολογίας του Α.Π.Θ. και του Ινστιτούτου San Nicola του Μπάρι της Θεολογικής Σχολής Απουλίας, 21/01/2011

Στο Colloquium του Τμήματος Θεολογίας του Α.Π.Θ. και του Ινστιτούτου San Nicola του Μπάρι της Θεολογικής Σχολής Απουλίας θα παρουσιαστεί «Η 30ετής συμβολή των Θεολογικών Σχολών της Ελλάδας στα Συμπόσια Ορθοδόξων – Ρωμαιοκαθολικών του Μπάρι», την Παρασκευή 21 Ιανουαρίου 2011, ώρα 18.00 στο Αμφιθέατρο της Ιεράς Πατριαρχικής και Σταυροπηγιακής Μονής των Βλατάδων.
Εισηγητές: π. Rosario Scognamiglio, Καθηγητής-Διευθυντής Σπουδών του Ινστιτούτου San Nicola, Σωτήριος Βαρναλίδης, Ομ. Καθηγητής Α.Π.Θ., Φώτιος Ιωαννίδης, Αν. Καθηγητής Τμ. Θεολογίας Α.Π.Θ., Παναγιώτης Υφαντής, Επ. Καθηγητής Τμ. Θεολογίας Α.Π.Θ.