Ομιλία του Π. Δημόπουλου με θέμα: “Η παρακολούθηση και η αξιολόγηση της κατάστασης διατήρησης ειδών και οικοτόπων στην Ελλάδα και στο δίκτυο NATURA 2000”

Ο Παναγιώτης Δημόπουλος, Καθηγητής του Τμήματος Διαχείρισης Περιβάλλοντος και Φυσικών Πόρων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Αντιπρόεδρος της Εθνικής Επιτροπής Προστατευόμενων Περιοχών ΦΥΣΗ 2000, θα μιλήσει στους φοιτητές του Προγραμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Διατήρηση της Βιοποικιλότητας και Αειφορική Εκμετάλλευση Αυτοφυών Φυτών», του Τμήματος Βιολογίας Α.Π.Θ. με θέμα: “Η παρακολούθηση και η αξιολόγηση της κατάστασης διατήρησης ειδών και οικοτόπων στην Ελλάδα και στο δίκτυο NATURA 2000”.

Η ομιλία θα γίνει την Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου 2011, ώρα 16.00 – 18.00, στην αίθουσα 8.20 του κτιρίου Βιολογίας.