Αναγόρευση σε επίτιμο διδάκτορα των κ. Βασίλειου Σκουρή και Χρήστου Ροζάκη από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Την 10η Ιουνίου 2011, ημέρα Παρασκευή και ώρα 19.00, στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30), θα αναγορευθούν επίτιμοι διδάκτορες του Τμήματος Νομικής του Πανεπιστημίου Αθηνών ο Πρόεδρος του Δικαστηρίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης,  καθηγητής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κ. Βασίλειος Σκουρής και ο Δικαστής στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Δικαιωμάτων του Ανθρώπου, ομότιμος καθηγητής του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Χρήστος Ροζάκης.