Διοργάνωση Έκθεσης Γαλλικών Α.Ε.Ι. στη Θεσσαλονίκη

Η Πρεσβεία της Γαλλίας, το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος, το Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης, σε συνεργασία με την Υπηρεσία Campus France και το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, διοργανώνουν έκθεση Γαλλικών Πανεπιστημίων και Ανωτάτων Σχολών Grand Ecole με τίτλο «Grèce France Talents», με στόχο την ενημέρωση των νέων για τις σπουδές στη Γαλλία και τα επαγγέλματα του μέλλοντος.

Η εκδήλωση  θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 30 Μαρτίου 2015, ώρες 10:30 – 17:30 στο Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης.

Στην εκδήλωση αυτή εκπρόσωποι συνολικά (21) γαλλικών πανεπιστημίων και Ανωτάτων Σχολών (Grandes Ecoles), πολυτεχνείων και σχολών καλών τεχνών καθώς και του Γαλλικού Ινστιτούτου θα προσφέρουν ενημέρωση στους φοιτητές και αποφοίτους της Βόρειας Ελλάδας για τις δυνατότητες μεταπτυχιακών και περαιτέρω σπουδών, έρευνας καθώς και δυνατότητες οικονομικής στήριξης των στη Γαλλία.

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

Συμμετέχουν τα Πανεπιστήμια:

Σχολές Οικονομικών και Διοίκησης Επιχειρήσεων:

Πολυτεχνεία:

Σχολές Καλών Τεχνών: