Δράση «ΜΝΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΜΝΗΜΕΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Εκεί που συναντιούνται οι άνθρωποι»

Το Διιδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Α.Π.Θ. και Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας) της «Μουσειολογίας», η Επιτροπή Ερευνών του Α.Π.Θ., το Τμήμα Αρχιτεκτόνων, το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών της Πολυτεχνικής Σχολής Α.Π.Θ., το Τμήμα Κινηματογράφου της Σχολή Καλών Τεχνών Α.Π.Θ. και η Εταιρεία Ελλήνων Μουσειολόγων,

διοργάνωσαν

Το Σάββατο και την Κυριακή 16 και 17 Μαΐου 2015

τη δράση
«ΜΝΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΜΝΗΜΕΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ:
Εκεί που συναντιούνται οι άνθρωποι»

σε συνεργασία με την Εφορεία Αρχαιοτήτων Πόλης Θεσσαλονίκης, την Υπηρεσία Νεωτέρων Μνημείων Κεντρικής Μακεδονίας, την Ιερά Μητρόπολη Θεσσαλονίκης, το Υπουργείο Μακεδονίας και Θράκης, την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, την Αντιδημαρχία Πολιτισμού Παιδείας και Αθλητισμού και την Αντιδημαρχία Τουρισμού, Διεθνών Σχέσεων και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης.

Αναλυτικές πληροφορίες δίνονται στο συνημμένο δελτίο τύπου και στη σχετική ιστοσελίδα του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών.