Συμμετέχω Ισότιμα στον Πολιτισμό

Η Αντιπεριφέρεια Κοινωνικής Συνοχής & Αλληλεγγύης με το Κέντρο Πολιτισμού της Π.Κ.Μ  και την Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας του Α.Π.Θ διοργανώνουμε την Παρασκευή 11-12-2015 από ώρα 19:30μμ έως 22:00μμ στην αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ μουσική εκδήλωση με ελεύθερη είσοδο στα πλαίσια της δέσμης δράσεων μας «ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΙΣΟΤΙΜΑ» Σε Αθλητισμό-Υγεία-Πολιτισμό δηλαδή ενάντια στον αποκλεισμό.

Στην εκδήλωση συμμετέχουν Φορείς-Σύλλογοι-Ιδρύματα και άτομα με Αισθητική, Νοητική και Κινητική Αναπηρία καθώς και μαθητές κ.λ.π συμπολίτες μας χωρίς προβλήματα υγείας.

Παρακαλώ θερμά την παρουσία Μαθητών και Εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας κατά το δυνατό πιστεύοντας ακράδαντα ότι δεν υπάρχουν αποκλεισμοί.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει χιουμοριστική σάτιρα με Διογένη Δασκάλου και Ι. Σερβετά τραγούδια από Γεωργία Συλλαίου και του Δημήτρη Ζερβουδάκη με συγκρότημα της πόλης μας και προβολή αποσπασμάτων της ταινίας Φαντασία του Disney που οπτικοποιεί την μουσική καθιστώντας την αντιληπτή από τον καθένα.

ΜΕ ΤΙΜΗ

Ο  ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ