Παρουσίαση προγράμματος Educational Trip από τη φοιτητική ομάδα CoMvoS.

Η φοιτητική ομάδα Co.Mv.o.S (Cooperation and Motivation of Students) σας προσκαλεί την Τετάρτη 16/12 και ώρα 12.00- 13.30, στο Αμφιθέατρο "Τσιούμης" στο Ισόγειο του τμήματος Τοπογράφων Μηχανικών Α.Π.Θ. στην παρουσίαση του Educational Trip 2016.
Το Educational Trip δίνει την ευκαιρία σε είκοσι τέσσερις φοιτητές και φοιτήτριες από ελληνικά και κυπριακά πανεπιστήμια να επισκεφθούν για μία βδομάδα κορυφαία ακαδημαϊκά ιδρύματα παγκοσμίως και να εφοδιαστούν με νέες ιδέες και γνώσεις, που θα μπορέσουν να εφαρμόσουν και να αξιοποιήσουν στο δικό τους ακαδημαϊκό περιβάλλον με την επιστροφή τους.

Ενδεικτικά, τα Πανεπιστήμια που συμμετέχουν φέτος:
 Stanford University
 U.C Berkeley
 U.C San Diego
 Georgia Tech ( Georgia Institute of Technology)
 M.I.T (Massachusetts Institute of Technology )
Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης, φοιτητές που συμμετείχαν τα προηγούμενα χρόνια στο πρόγραμμα θα μιλήσουν σχετικά για:
 Το πρόγραμμα EduTrip, ποιος είναι ο στόχος του και πως μπορεί κάποιος να συμμετάσχει.
 Τις εμπειρίες τους από το πρόγραμμα και το ταξίδι.
 Τις δράσεις που ανέλαβαν μετά την επιστροφή τους.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ: Το πρόγραμμα αφορά φοιτήτριες και φοιτητές από την Σχολή Θετικών Επιστημών (Μαθηματικό, Φυσικό, Βιολογικό κ.τ.λ.), Πολυτεχνική σχολή, Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΠΑΜΑΚ).