Ενημερωτική εκδήλωση παρουσίασης Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων από το φορέα KIC InnoEnergy

Η Τοπική Ομάδα BEST Thessaloniki σας προσκαλεί στην ενημερωτική εκδήλωση Παρουσίασης Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων από το φορέα KIC InnoEnergy, τη Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016 στις 6.30 μ.μ., στο κτίριο του Κ.Ε.Δ.Ε.Α..
Το KIC InnoEnergy Master School είναι ένα συλλογικό πρόγραμμα που συντονίζεται από έντεκα κύρια τεχνολογικά ιδρύματα και δύο κορυφαίες ευρωπαϊκές σχολές διοίκησης επιχειρήσεων. Τα επτά προγράμματα Master στον τομέα του sustainable energy engineering είναι προσεκτικά σχεδιασμένα με στόχο να παρέχουν στους φοιτητές ένα μοναδικό συνδυασμό τεχνικών και επιχειρηματικών δεξιοτήτων.
Ελάτε να γνωρίσετε τις ευκαιρίες που προσφέρει το Master School:
  • Έμφαση στον τομέα του sustainable energy engineering
  • Διπλό πτυχίο από κορυφαία πανεπιστήμια
  • Εκπαίδευση στην επιχειρηματικότητα από εξέχουσες ευρωπαϊκές σχολές διοίκησης επιχειρήσεων
  • Συμμετοχή σε μια ευρωπαϊκή κοινότητα που ξεφεύγει από τα στενά όρια της εκπαίδευσης
  • Ευκαιρίες για υποτροφία στους κορυφαίους υποψήφιους
Η παρουσίαση απευθύνεται τόσο σε προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς φοιτητές και αποφοίτους. Η είσοδος στην εκδήλωση είναι δωρεάν. Μόνη υποχρέωση η συμπλήρωση της φόρμας συμμετοχής:
Για οποιαδήποτε απορία, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο email: thessaloniki@best.eu.org ή/και να επισκεφτείτε το site του KIC InnoEnergy στο σύνδεσμο: www.kic-innoenergy.com.
Ακολουθήστε το event στο Facebook: https://www.facebook.com/events/1794091470860777/