ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΣΤΟ Α.Π.Θ. ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΣΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ

Πως μπορούν οι πολίτες να προστατευθούν από τις υποκλοπές στις ηλεκτρονικές επικοινωνίες; Πως μπορεί να αποφευχθεί από κάθε άλλο πρόσωπο εκτός των χρηστών η ακρόαση, η υποκλοπή, η αποθήκευση των επικοινωνιών χωρίς τη συγκατάθεση των ενδιαφερόμενων χρηστών; Αυτά είναι μερικά από τα θέματα για τα οποία μπορούν να ενημερωθούν οι πολίτες που θα παρακολουθήσουν την Ημερίδα, με θέμα: «Προστασία Απορρήτου των Επικοινωνιών και Αυτοπροστασία Χρηστών και Συνδρομητών» που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 11 Απριλίου 2008 και ώρες 10.00 με 18.00, στο Αμφιθέατρο «Π. Δ. Παναγιωτόπουλος», στην Πολυτεχνική Σχολή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.