10ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ:”ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ”

Το 10ο Πανελλήνιο Συνέδριο Αγροτικής Οικονομίας με θέμα «Ανταγωνιστικότητα, Περιβάλλον, Ποιότητα Ζωής και Αγροτική Ανάπτυξη», θα πραγματοποιηθεί στις 27-29 Νοεμβρίου 2008 και διοργανώνεται από την Εταιρεία Αγροτικής Οικονομίας με Πρόεδρο τον Ομότιμο Καθηγητή της Γεωπονικής Σχολής του Α.Π.Θ. Γεώργιο Σιάρδο. Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής του Συνεδρίου είναι η Καθηγήτρια Γεωπονικής Σχολής του Α.Π.Θ. Αφροδίτη Παπαδάκη – Κλαυδιανού.

Την έναρξη των εργασιών του Συνεδρίου θα κηρύξει ο Υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, Κωνσταντίνος Κιλτίδης, την Πέμπτη 27 Νοεμβρίου 2008 και ώρα 18.00, στο Αμφιθέατρο Τελετών του Πανεπιστημίου Μακεδονία.