ΗΜΕΡΙΔΑ ΜΕ ΘΕΜΑ: “ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ: ΕΠΙΤΕΥΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ”

Με αφορμή την ολοκλήρωση 10 χρόνων του πρώτου Μεταπτυχιακού Προγράμματος της Ιατρικής Πληροφορικής στην Ελλάδα, το Α.Π.Θ. τιμά τον Διευθυντή Μεταπτυχιακών Σπουδών της Ιατρικής Σχολής, Καθηγητή Κωνσταντίνο Παππά για τον πρωταρχικό του ρόλο στο σχεδιασμό, την ανάπτυξη και τη δεκαετή λειτουργία των Π.Μ.Σ. της Σχολής.

Η τιμητική διάκριση θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο των εργασιών της Ημερίδας με θέμα: «Υγεία και Πληροφορική: Επιτεύγματα και Προοπτικές» που διοργανώνεται από το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Ιατρικής Πληροφορικής του Α.Π.Θ. σε συνεργασία με το Τμήμα Πληροφορικής του Νοσοκομείου Παπαγεωργίου. Η τιμητική διάκριση θα αποδοθεί από τον Πρύτανη του Α.Π.Θ., Καθηγητή Αναστάσιο Μάνθο αύριο, Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2008 και ώρα 9.30, στο Αμφιθέατρο του Νοσοκομείου Παπαγεωργίου, στη Θεσσαλονίκη. Αμέσως μετά θα ξεκινήσουν οι εργασίες της Ημερίδας.