ΔΙΑΛΕΞΗ ΜΕ ΘΕΜΑ:”Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ, ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ”

«Ο εγκέφαλος, το μέτρο του και το ενόραμα της ζωής που μας δημιουργεί» είναι το θέμα της διάλεξης που θα δώσει ο Καθηγητής του Laboratory for Human Brain Dynamics, Brain Science Institute, RIKEN, Wako-shi, της Ιαπωνίας και του Laboratory for Human Brain Dynamics, AAI Scientific Cultural Services Ltd., της Λευκωσίας, κ. Ανδρέας Ιωαννίδης. Η Διάλεξη θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Ιανουαρίου 2009 και ώρα 12:00, στο Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του Α.Π.Θ. Η εκδήλωση που διοργανώνεται από το Εργαστήριο Ιατρικής Πληροφορικής του Α.Π.Θ. και τελεί υπό την αιγίδα της Ιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ., είναι ανοιχτή για το κοινό.