ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΥΠΟΤΡΟΦΟΥΣ ΤΟΥ Α.Π.Θ.

Φοιτητές και φοιτήτριες από τη Ρωσία, τη Γερμανία, το Σουδάν, το Κονγκό, τη Λευκορωσία, τη Μολδαβία, την Ουγγαρία, τη Σερβία, την Τυνησία, τη Βοσνία, την Πολωνία, τη Ρουμανία, τη Συρία, την Κίνα, την Κένυα, την Ιαπωνία, τη Γεωργία, την Τουρκία, την ΠΓΔΜ και την Ουκρανία θα συμμετάσχουν στη Συνάντηση Αλλοδαπών Υποτρόφων του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου με τις Πρυτανικές Αρχές του Α.Π.Θ., τις Προξενικές Αρχές των χωρών προέλευσής τους και με τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας.  Η Συνάντηση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 18 Μαΐου 2009 και ώρα 19.00, στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ. Την εκδήλωση θα χαιρετίσει η Αντιπρύτανις Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Προσωπικού του Α.Π.Θ., Καθηγήτρια Αθανασία Τσατσάκου.