ΗΜΕΡΙΔΑ ΜΕ ΘΕΜΑ: “ΟΙ ΒΑΛΚΑΝΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ, ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥΣ”

«Οι Βαλκανικές χώρες, προοπτικές εισόδου κατασκευαστικών εταιριών και απασχόλησης Ελλήνων τεχνικών στην αγορά τους» είναι το θέμα της Ημερίδας που πραγματοποιείται σήμερα, Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2010 και ώρες 14.00 με 20.00, στο Α.Π.Θ.

Κατά τη διάρκεια της Ημερίδας, μεταπτυχιακοί φοιτητές του μαθήματος «Διοίκηση και Διαχείριση Έργων στο Διεθνές Περιβάλλον» θα παρουσιάσουν τα αποτελέσματα των ερευνών που έκαναν στο πλαίσιο των μεταπτυχιακών τους εργασιών. Υπεύθυνος διδασκαλίας του μαθήματος είναι ο Καθηγητής Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Α.Π.Θ., Αριστοτέλης Νανιόπουλος.