ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τιμητική Εκδήλωση για τον Ιωάννη Τριανταφυλλίδη για την προσφορά του στον Πολιτισμό και στην πόλη της Θεσσαλονίκης, θα πραγματοποιηθεί σήμερα, Τρίτη 11 Μαΐου 2010 και ώρα 19:00, στην Αίθουσα Τελετών της Παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής του Α.Π.Θ.   Η εκδήλωση διοργανώνεται από τη Μακεδονική Καλλιτεχνική Εταιρεία «Τέχνη», το Τμήμα Αρχιτεκτόνων της Πολυτεχνικής Σχολής του Α.Π.Θ. σε συνεργασία με την Επιτροπή Δημοσίων Σχέσεων του Α.Π.Θ.

Ομιλητές στην εκδήλωση θα είναι η Αντιπρύτανις του Α.Π.Θ. και Πρόεδρος του Δ.Σ. της «Τέχνης», Καθηγήτρια Αθανασία Τσατσάκου, ο Πρόεδρος του Τμήματος Αρχιτεκτόνων της Πολυτεχνικής Σχολής του Α.Π.Θ., Καθηγητής Γιώργος Παπακώστας, ο Διατελέσας Αν. Καθηγητής Τμήματος Αρχιτεκτόνων, Νίκος Παπαμίχος και οι Καθηγήτριες του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Βίλμα Χαστάογλου – Μαρτινίδη και Φανή Βαβύλη.