ΤΕΛΕΤΗ ΘΕΜΕΛΙΩΣΗΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟΥ ΤΕΦΑΑ

Ως πολίτης επικροτώ την κίνηση του κ. Μανέα να αναλάβει το κόστος κατασκευής ενός γυμναστηρίου, αλλά ως Πρύτανης τον ευχαριστώ θερμά γιατί η λειτουργία του κλειστού γυμναστηρίου στις εγκαταστάσεις του ΤΕΦΑΑ στη Θέρμη, θα καλύψει βασικές λειτουργικές του ανάγκες, σε μία εποχή όπου η χρηματοδότηση των δημόσιων πανεπιστήμιων καθιστά απαγορευτική ακόμη και τη συζήτηση για τέτοιας κλίμακας επενδύσεις» δήλωσε ο Πρύτανης του Α.Π.Θ., Καθηγητής Γιάννης Μυλόπουλος κατά τη διάρκεια της Τελετής Θεμελίωσης του κλειστού γυμναστήριου που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του ΤΕΦΑΑ, στη Θέρμη.

Η Τελετή Θεμελίωσης πραγματοποιήθηκε σήμερα, Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2010 και ώρα 11.00, στις εγκαταστάσεις του ΤΕΦΑΑ του Α.Π.Θ., στη Θέρμη. Πρόκειται για ένα γυμναστήριο σύγχρονων προδιαγραφών, πολλαπλών χρήσεων, για την εκπαίδευση των φοιτητών του Α.Π.Θ., δωρεά του Δικηγόρου Αθηνών, Χρήστου Μανέα στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο προς τιμήν της αείμνηστης συζύγου του, Κλειούς Ριζοπούλου.