Απάντηση του Υ.Π.Δ.Β.Μ.&Θ. στο ερώτημα του Α.Π.Θ. αναφορικά με τον ορισμό νέας (καταληκτικής) ημερομηνίας υποβολής υποψηφιοτήτων κατόπιν ορισμού νέας ημερομηνίας εκλογών για την ανάδειξη των εσωτερικών μελών του Συμβουλίου του Α.Π.Θ.

Αγαπητά μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας

Σας κοινοποιούμε το διαβιβαστικό έγγραφο του Πρύτανη προς τον Πρόεδρο της Οργανωτικής Επιτροπής για την ανάδειξη των εσωτερικών μελών του Συμβουλίου του Πανεπιστημίου, με συνημμένη την απάντηση του Υ.Π.Δ.Β.Μ.&Θ. σε ερώτημα του Α.Π.Θ. αναφορικά με το υπόψη θέμα.

Οι Πρυτανικές Αρχές,

Ιωάννης Α. Μυλόπουλος, Πρύτανης ΑΠΘ
Ιωάννης Δ. Παντής, Αντιπρύτανης Οικονομικού Προγραμματισμού και Ανάπτυξης
Δέσπω Αθ. Λιάλιου, Αντιπρύτανις Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Προσωπικού
Σοφία Α. Κουίδου-Ανδρέου, Αντιπρύτανις Έρευνας
————————————–

ΠΡΟΣ
-Τον Πρόεδρο της Οργανωτικής Επιτροπής για την ανάδειξη των εσωτερικών μελών του Συμβουλίου
του Πανεπιστημίου,
κ. Αναστάσιο Μάνθο, καθηγητή Ιατρικής Σχολής
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΣΧΕΤΙΚΑ
Το αριθμ. Φ.120.61/11355/Β2/2-2-2011 έγγραφο του Υ.Π.Δ.Β.Μ.&.Θ.

Κύριε Πρόεδρε,
Σας διαβιβάζουμε το σχετικό έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας, Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, που αφορά σε απάντηση στο ερώτημα που διατυπώθηκε από το Α.Π.Θ. σχετικά με τον ορισμό νέας (καταληκτικής) ημερομηνίας υποβολής υποψηφιοτήτων, και άρα, σύνταξης συμπληρωματικής ή νέας λίστας υποψηφίων, κατόπιν ορισμού νέας ημερομηνίας εκλογών για την ανάδειξη των εσωτερικών μελών του Συμβουλίου του Α.Π.Θ. και νέας εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής υποψηφιότητας από μέλος ΔΕΠ και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Ιωάννης Α. Μυλόπουλος
Καθηγητής Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών